
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Drivers | 2 |
| Interface | RS-232, RS-422, RS-485 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Number of Receivers | 2 |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full |
| Operating Supply Current | 3.3 mA |
| Receiver Hysteresis | 130 mV |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$8.81712
Ext.Price$8.81712
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.81712 | $8.81712 |
| 10 | $6.94891 | $69.48910 |
| 25 | $6.56425 | $164.10625 |
| 50 | $6.20084 | $310.04200 |
| 100 | $5.96939 | $596.93900 |
| 300 | $5.77020 | $1731.06000 |
| 500 | $5.57761 | $2788.80500 |
| 1000 | $5.45640 | $5456.40000 |
